Uroda
W kwestii urody chyba większość chciałaby się zgodzić z teorią, że najpiękniejsze to co naturalne. Dlatego jeśli chodzi o pielęgnacje naszego ciała polecam jak najbardziej proste, pochodzące bezpośrednio od matki natury kosmetyki. Jest ich tyle, że nie sposób wszystkie tu wymienić. Z niektórych możemy korzystać od razu nie łącząc ich z innymi składnikami, inne rewelacyjnie komponują się z innymi naturalnymi dodatkami, które wzmacniają ich pielęgnacyjne właściwości. Na stronie głównej będę zamieszczała wypróbowane przeze mnie godne polecenia domowe kosmetyki. Mam nadzieję, że się przyłączycie i dotąd używane przez Was sklepowe, zazwyczaj sztucznie aromatyzowane i sztucznie barwione upiększacze zamienicie na wyroby z własnego laboratorium natury.
Jeszcze wypada wspomnieć kilka słów o dostępnych na półkach sklepowych kosmetykach, bo za pewne ciężko byłoby niektóre z nich zastąpić domowymi lub nie zawsze mamy czas i zamiłowanie do domowych eksperymentów. Dlatego chcę zwrócić Waszą uwagę na skład widniejący na każdym opakowaniu. Zakładając, że możemy mu wierzyć, po pierwsze wybierajmy kosmetyki o jak najkrótszym składzie. Po drugie niech pierwsze pozycje zajmują naturalne bazy takie jak woda, oleje i ekstrakty roślinne a najgorszym wypadku gliceryna, choć nie wiele różni się od bezwartościowej i zapychającej pory parafiny, która pochodzi od ropy naftowej. Niestety większość komercyjnych kosmetyków, co najgorsze również tych przeznaczonych dla najmłodszych dzieci jest oparta na parafinie. Niektórzy twierdzą, że jest ona obojętna dla organizmu. Jeśli jednak już płacimy za gotowe środki do pielęgnacji nie dajmy się robić w balona.
Wiadomo, że kosmetyki ogólnie dostępne działają bardzo krótko, na chwilę likwidując objawy głębiej zakorzenionych problemów. Dodatkowo zawierają liczne substancje szkodliwe dla naszego organizmu, zaburzające procesy wewnątrzkomórkowe. Małe ilości nie uzasadniają ich dopuszczenia do środków przeznaczonych do kontaktu z niezwykle chłonną tkanką skórną ponieważ używamy kilku sztucznych produktów codziennie, smarując ciało. myjąc zęby, wdychając lakiery, dezodoranty, środki czystości, aż po produkty spożywcze. Dlatego możemy zapomnieć o normach dopuszczalnych przez WHO, bo przekraczamy je każdego dnia. To nie moja paranoja tylko handlu i jeśli mamy tą świadomość ograniczajmy chemiczne produkty w naszych domach.
Tu znajdziecie spis chemicznych dodatków, których nie powinno być w kosmetykach i pokrótce uzasadnienie i rozwinięcie skrótów widniejących w składzie na opakowaniach.
Od siebie polecam sprawdzone przez całą moją rodzinę niektóre linie naturalnych kosmetyków z drogerii Rossman: Babydream, Altera, Facella; z innych dla dzieci HIPP, dla całej rodziny Lavera, Logona i inne. Większości kosmetyki naturalne mogą wydawać się drogą zbędną wydumką. Nie musi być tak w przypadku wszystkich naturalnych kosmetyków, np. te Rossmana niczym nie odbiegają jakością od reszty a niską ceną biją nawet kosmetyki, jak dla mnie, śmieciowe (nie będę podawała marek, wystarczy choć raz obejrzeć blok reklamowy w tv).
Także życzę wszystkim odrobiny więcej czasu na przestudiowanie przed półką z kolorowymi opakowaniami składów potencjalnych zakupów, bo chyba nikt nie chce płacić za 90% oczyszczonej ropy naftowej z dodatkiem 1 % wyciągu z aloesu i 3 rodzajów konserwantów chemicznych, sztucznego aromatu i barwników zamkniętych w słoiczku zatytułowanym „Aloesowy krem regenerujący”. To już lepiej nasmarować się jakimkolwiek olejem z szafki kuchennej. Ale o tym dokładniej w bieżących wpisach.SPIS DOMOWYCH KOSMETYKÓW


5 komentarzy:

 1. Dwa lata temu zainteresowałam się dokładnie składem kosmetyków i uświadomiłam sobie, ile w nich jest chemii w zasadzie bez względu na markę i cenę. Szukałam jakiś tanich kosmetyków bez SLS-u i innych nieciekawych dodatków i wyszło mi dokładnie to co Tobie: Babydream, Alterra i od czasu do czau Lavera.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wspominając o tym, że wiele firm w okrutny sposób testuje swoje produkty na zwierzakach. Polecam naszą stronę: http://www.crueltyfree.info/ Baza zawiera sporą ilość producentów i produktów, więc łatwo sprawdzicie, kto jest okej, a kto nie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mogę wam szczerze polecić coś co skutecznie zapobiega wszelkim problemom zdrowotnym (bo przecież lepiej zapobiegać niż leczyć, nie? ;). Od kiedy stosuję lampy Bioptron do naświetlań i koloroterapii, zauważyłam że kupuję o wiele mniej zbędnych kosmetyków, nie mówiąc już o lekach. Te lampy mają tyle zastosowań, że trudno było mi uwierzyć. Dziewczyny! Spróbujcie bo naprawdę warto – dla zdrowia i dla oszczędności! Monika

  Pozdrawiam, Monika

  OdpowiedzUsuń
 4. A cos na pękające stopy ?? ��

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...