poniedziałek, 2 lutego 2015

Herbata oczyszczająca. Ziołowa, pomocna w eliminacji toksyn, metali ciężkich i drobnoustrojów chorobotwórczych.
Regularne picie domowych, naparów ziołowych zamiast czarnej herbaty, pomaga zadbać o nasze zdrowie i urodę, a jeśli dosmakujemy je według naszych upodobań, będzie dla nas również chwilą relaksu i przyjemności. Ja jestem uzależniona od ziołowych herbat. Piję naprzemiennie herbatę uodparniającą/przeciwwirusową z oczyszczającą/upiększającą. Ten post poświęcę herbacie oczyszczającej. W składzie wymienię wszystkie zioła, które warto zastosować w takiej mieszance, ale nie musicie stosować wszystkich jednocześnie, warto jednak o nich pamiętać przy okazji oczyszczania organizmu. Zwrócę szczególną uwagę na liście kolendry ponieważ mają one zdolność wypłukiwania metali ciężkich z tkanek, jednak dobrze jest przy tej okazji popić taką herbatką chlorellę (w tabletkach lub proszku), bo ta z kolei zwiąże je i pozwoli usunąć z organizmu. 


Składniki:

kolendra nasiona i liście
owoc i kwiat dzikiej róży
mniszek
pokrzywa
oregano
szałwia
czystek
tymianek
cząber
skrzyp polny
fiołek trójbarwny/bratek
kwiat i owoc bzu czarnego 
rdest ptasi
łopian
krwawnik
uczep
perz
dowolne owoce suszone (jarzębina, jabłka, maliny, wiśnie itp.)


Zioła w równych proporcjach (np. po 2 łyżki) wymieszać w dużym słoju i przechowywać zamknięte. Zaparzać 2-3 łyżki w 1,5 l wrzątku. 
Taką kurację warto wzbogacić również o olej z ostropestu lub zmielone nasiona. Herbatka ta nie tylko poprawi nasze samopoczucie, ale pozwoli lepiej strawić pokarmy, usprawni czynności wątroby, ale również wpłynie zbawiennie na naszą skórę i włosy. Na zdrowie!


3 komentarze:

  1. Muszę w końcu kupić sobie zaparzacz :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawy przepis! Bardzo chciałabym poznać jeszcze skład herbatki uodparniającej...

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...