sobota, 12 października 2013

Energizujący sok MARCHEW, JABŁKO, IMBIR - stawia na nogi!


Ten sok muszę powtórzyć na dniach. Nie tylko świetnie smakuje i jest bombą witamin i antyoksydantów, ale przede wszystkim działa jak mocna kawa, a przy tym jest bezpieczny dla dzieci już po 1 r.ż. Do przygotowania soku oczywiście potrzebujemy wyciskarki wolnoobrotowej lub sokowirówki. Jeśli dysponujemy chociażby blenderem lub melakserem możemy maksymalnie zmielić składniki i rozcieńczyć je nieco wodą, ewentualnie przecedzić przez sito.
Składniki:

3-4 duże marchewki
3-4 jabłka
10g lub więcej świeżego korzenia imbiru (dzieciom do 3 r.ż trzeba zmniejszyć ilość imbiru tak, by jego ostry smak nie był wyczuwalny)
Owoce i warzywa dokładnie myjemy szczotką do warzyw (jeśli sok mają pić dzieci, a warzywa nie są pochodzenia ekologicznego preferuję obranie ich ze skórki). Przepuszczamy je przez wyciskarkę lub sokowirówkę. Zdrówko!
3 komentarze:

 1. niestety, najwięcej wartości ma skórka i tuż pod nią :/ bez skórki = bez sensu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, ale nie mogę się zgodzić. Jeśli mamy swoje warzywa ok, ale i tak dziecku proponuję obrać warzywa spichrzowe (zwłaszcza) ponieważ nigdy nie mamy gwarancji ich domycia, a świeży soczek z kilku marchewek nie jest bez sensu.

   Usuń
 2. Jak dla mnie sama konsystencja tego soku robi wrażenie. Ogólnie lubię również https://www.herbapol.com.pl/produkty/spozywcze/ice-tea-pl gdyż bardzo dobrze gasi pragnienie w upalne dni.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...